logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Pátek (03.02.2023)
SVÁTEK: Blažej
ZÍTRA: Jarmila

*** Pizzerie - restaurace Grande Chomutov

Telefon: +420 778 082 020, 724 999 395
Webové stránky: www.grandechomutov.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY CHOMUTOVSKO
Oblast: Severní čechy
Město: Chomutov
Adresa: náměstí 1. máje 9/12 Chomutov 43001
Cena: dle ceníku e-mail:grandechomutov@seznam.cz
GPS: N 50°27.63995', E 13°25.12335'

Zobrazit na mapě

Pizzerie - restaurace Grande Chomutov

-

Pizzerie - restaurace Grande

Chomutov

-

Rozvozy 778 08 20 20

Rezervace 724 999 395

www.restauracechomutov.webmium.com

http://www.grandechomutov.cz/

Náměstí 1. máje, č.p. 9, Chomutov

Když pizzu, tak jedině z pravé italské pece v Grande.

Naši italskou restauraci najdete přímo na chomutovském náměstí, uprostřed historického centra ve vkusně upravených prostorách.

http://www.menicka.cz/foto/thumb4/1414-3-grande4.jpg

Vítejte v restauraci Grande Chomutov, která se nachází na chomutovském náměstí v jeho centrální části. Pro naše zákaznáky připravujeme ty nejlepší pokrmy široko, daleko. Máme pravou italskou pec na pizzu, která je vytápěna dřevem a proto naše pizza má jedinečnou chuť. Dále pro Vás rádi připravíme vybraná jídla z vždy čerstvých suorvin.

http://www.restu.cz/ir/restaurant/13d/13da3ca1a2f9c2da41972ee6aaa56134.jpg

Restaurace Grande Chomutov vznikla na základech zaniklé pizzérie Rigoletto, která ukončila svou činnost před létem v roce 2013. Naše restaurace si dala za úkol vrátit tomuto místu život, který z něj v předešlých letech vyprchal. Proto pevně věříme, že nás rádi navštívíte a přesvědčíte se, jak se nám to daří.

Restaurace se dělí na tři místnosti, první s barem má kapacitu 35 míst, druhá - nekuřácká místnost skýtá posezení 40 míst a třetí s pohledem na rozpálenou pec na pizzu je pro 26 osob. První místnost je až na jeden nízký schod téměř bezbariérová, stejně jako moderní sociální zařízení.

http://grandechomutov.cz/wp-content/uploads/2015/06/pizzanahled.png

V letních měsících si naše speciality vychutnejte na terase pod arkádami s výhledem na  chomutovské náměstí, zde jsou Vám k dispozici 32 místa.

Ve všech prostorách můžete obdivovat dokonalou propracovanost klemby sklípkového stropu, která vás okouzlí neobvyklou atmosférou.

Srdcem restaurace je pravá italská pec na tvrdé dřevo, postavená mistrem Gianfrancem Turbantim z Grosseta. Právě tvrdé dřevo dodává naší pizze a grilovaným masům jedinečnou chiť a vůni - zážitek, který budete chtít opakovat znova a znova.

http://grandechomutov.cz/wp-content/uploads/2014/05/foto1.png

Jen pro Vás denně vyrábíme jedinečné nesušené těstoviny, podle italské receptury. Základem jsou italské ingredience jako je nejkvalitnější tvrdozrnná pšenice, ze které mletím vzniká semolina. Z čerstvého chutného těsta pro Vás připravujeme každý den pět druhů těstovin, které naleznete v našem jídelníčku

U nás v restauraci si můžete uspořádat libovolnou akci (svatba, promoce, oslavy narozenin), dle Vašeho přání, stačí se předem rezervovat na čísle 724 999 395.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám dobrou chuť.

http://img.firmy.cz/premise/full/201407/1311/ed/53c26971ed68f4869f440800?v=1

AKTUÁLNÍ INFORMACE

denni-nabidka

rozvoz-jidel

jidelni-listek

napojovy-listek

fotogalerie

historie-budovy

kontakt

-

Otevírací doba:

Po - Čt 8:30-22:00 

Pá, So 8:30-23:00

Ne 10:00-22:00

-

Rozvoz pizzy a jídel

778 082 020

-

Restaurace Grande - Mapy.cz

http://grandechomutov.cz/wp-content/uploads/2014/05/historie.png

Historie budovy č.p. 9 Chomutov, Náměstí 1. Máje

Dům č.p. 9 byl postaven pravděpodobně na přelomu15. a16. století, na místě původních dvou středověkých domů. Přes všechny pozdější stavební úpravy a rekonstrukce dodnes patří k nejcennějším stavebním objektům v Chomutově. Je charakteristický propracovanou sklípkovou klenbou, která nebývá v měšťanských domech obvyklá. Uvidíme ji jak v podloubí, tak v interiéru objektu. Stavitele neznáme, investorem však zcela určitě musel být velmi bohatý obchodník nebo měšťan. 

V domě byla odedávna provozována ubytovací a pohostinská činnost. Svědčí o tom právo, které tehdejší vlastník domu Daniel Reinhard, doslal v únoru roku 1556 od majitele města. Byla to výsada ubytovávat v domě šlechtické a jiné počestné lidi, opatřit jim jídlo, pití a řádně se postarat i o jejich koně. Za to směl požadovat poplatky přiměřené jejich stavu a majetku. V hostinci se musela všem návštěvníkům nabízet veškerá piva a vína uherská, francouzská, rýnská, moravská, česká a jiná. V případě nedodržení podmínek, nebo oprávněných stížností mu hrozily přísné tresty. Za výsadu platil daň, a to jeden rýnský zlatý za sud.

V roce 1558 od Reinharda koupil dům Mikulas Wolf, který jej o dva roky později prodal Friedrichu Collinovi. Ovšem už bez výsadního práva, které si účelově přenesl na svůj jiný dům a oponovat tím, že prodal pouze nemovitost, nikoliv právo. Soudním tahanicím o výsadu učinil konec až velký požár města 24. července 1598, který postihl také Collinův dům. Po jeho opravě Collinové pohostinství provozovali i s navrácenou výsadou hostit movitější lidi.

Za třicetileté války byl dům zpustošen, ale přesto na jejím konci poslední z rodu Collinů v domě pohostinskou činnost stále provozoval. Po jeho smrti „Collinův dům“, jak se mu také říkalo, přešel do majetku města. V horním patře byl přestavěn, přízemí zůstalo v původním stavu. Slávy před třicetiletou válkou se však už nedočkal…

http://www.menicka.cz/foto/thumb4/1414-2-grande2.jpg

Trojúhelníkový štít nad průčelím pochází z doby klasicistní přestavby domu koncem 19. století. Další velká rekonstrukce proběhla v letech 1957-1958.

Od padesátých let až do roku 1990 v domě sídlil „klub horníků“; Závodní klub Dolu Jan Šverma. Sál klubu se stal v šedesátých letech místem divadelních představení a centrem tanečních zábav. Na nich hrály tehdy populární amatérské chomutovské bigbeatové kapely. Na jejich koncerty se sjížděla mládež ze širokého okolí. Konec jejich slávy přinesl nástup normalizace začátkem sedmdesátých let.

V roce 1991přešel dům do soukromého vlastnictví a současně došlo k dispoziční úpravě vstupu, včetně zaslepení historického průjezdu do dvora, tehdejšího sálu.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled