logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Pondělí (20.09.2021)
SVÁTEK: Oleg
ZÍTRA: Matouš

*** Muzeum Valeč

Telefon: +420 773 745 182
Webové stránky: www.muzeum-valec.cz
Typ: OBCHODY-SLUŽBY VALEČ
Oblast: Západní čechy
Město: Valeč
Adresa: Široká 182, 364 53 Valeč
Cena: dle ceníku nebo dohodou
GPS: 50.1737839N, 13.2547189E

Zobrazit na mapě

Muzeum Valeč

-

/album/fotogalerie-uvod/muzeum-valec-logo-jpg/

-

Muzeum Valeč

Široká 182, 364 53 Valeč 

Tel.:+420 773 745 182 

www.muzeum-valec.cz

GPS:50.1737839N, 13.2547189E 

-

Vítáme Vás na stránkách Muzea Valeč

Současnou historii muzea jsme začali psát v červnu 2013, kdy bylo muzeum znovuotevřeno veřejnosti. Od března do června zde probíhala rekonstrukce a dobudování prostor, které do té doby nebyly využívány a budova bývalé Jednoty postupně chátrala.

V současné době muzeum nabízí veřejnosti stálou expozici s výkladem, sál, v němž instalujeme tematické výstavy, infocentrum, kde získáte nejen základní informaci o památkách ve Valči, ale také naši vlastní turistickou vizitku a mapu Valče, kterou můžete využít k procházkám po okolí, včetně nádherného prostředí zámeckého parku. 

K muzeu přiléhá Kavárna U muzea s Letní sousedskou zahradou, kde si můžete po dlouhém dni odpočinout, dát si něco dobrého a vychutnat si pobyt u nás.

Na každého návštěvníka se těšíme.

Pokud se Vám u nás zalíbilo a chtěli byste zažít neskutečný klid a pohodu po více dní, neváhejte se podívat na odkaz "Vstupné a ubytování". 

   

Za majitele muzea a provozovatele

Bc. Eva Machová

LEADER ACADEMY o.p.s.

-

Historie muzea

Valečské muzeum bylo otevřeno v roce 2008 u příležitosti 650. výročí založení barokního městečka Valeč. Muzejní prostory byly rozdělené na dvě části. První část připomínala historii barokního městečka včetně rodů, které zde žily, dobového nábytku i figurín valečských pánů. Druhá část byla určena pro výstavní účely. Za vznikem muzea stálo několik subjektů, jejichž původ a historie je neméně zajímavá.

Z dostupných zdrojů se můžete dočíst o falešné baronce, patronce a čestné občance obce Valeč, která muzeum otevřela za potlesku mnoha známých osobností a poté záhadně zmizela. Součástí expozice je také dokumentární film, který přibližuje mnohaletou historii Valče včetně odsunu sudetských němců po druhé světové válce. Film je stále promítán v českém i německém jazyce.

V roce 2013 přešla budova do soukromých rukou a proběhla její kompletní rekonstrukce. Muzeum dostalo nejen nový kabát, ale i uvnitř si můžete prohlédnout mnoho nových exponátů.

Muzeum Valeč najdete v Široké ulici, jen několik kroků od náměstí a místní radnice.

-


nahled