logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (27.10.2020)
SVÁTEK: Šarlota a Zoe
ZÍTRA:

*** Cyklotrasy v okolí TOUŽIMSKA

Typ: CYKLOTRASY
Oblast: Západní čechy

Cyklotrasy

v okolí  TOUŽIMSKA

KČT

Trasa

Km

35

Manětín (PL) - Žlutice (Vladař) - Chyše - Valeč - Podbořanský Rohozec (UL) 

37

2233

Klášter Teplá - Nežichov - Buč - Radyně - Skoky,rozc. - Bochov - Březina

53

2232

Otročín - Toužim - Políkno - Nečtiny

25

2249

Valeč,rozc. - Luka - Březina - Žalmanov - Dubina

34

2278

Toužim - Žlutice - Rabštejn - (Žihle)

38

2279

Žlutice - Ratiboř - Polom

7

Další informace:
Video ČT - Vladař - Toulavá kamera
Web - Sdružení Cesta z města
Web - Kraj živých vod


NOVÉ CYKLOTRASY:

Mapa cyklotras2011
Sdružení Cesta z města vydalo novou mapu okružních cyklotras na Toužimsku doplněné o nové trasy a hypostezky. Mapa je k dostání na infocentrech v regionu.

2010
Byla vyznačena zbrusu nová cyklotrasa č. 2288 mezi Karlovými Vary (d.n.) a Bochovem. Po této trase a pak dál přes Žlutice a Rabštejn se počítá s vedením evropské trasy Euro Velo č.4.

2009
Byl vyznačen další úsek cyklotrasy 2233, který propojil obě stávající části trasy. Vznikla tak jedna spojitá cyklotrasa mezi Tepelským klášterem a Březinou u Bochova.  Přitom byla zrekonstruována stará lávka přes Střelu u Tomšova mlýna. Dříve tam bývala jen úzká lávka, kterou s kolem na rameni překonávali jen odvážlivci, ale v roce 2009 zde Bochovské lesy vybudovaly novou širokou lávku, přes kterou už přejdeme s bicyklem velmi pohodlně.
Dále byly vyznačeny ve spolupráci Krajského úřadu, KČT a městského úřadu ve Žluticích nové trasy - č. 2278 Toužim - Štědrá - Žlutice - Rabštejn a trasa č. 2279 Žlutice - Polom.

2008
V červenci 2008 vyznačil Karlovarský kraj spolu s KČT další úsek cyklotrasy č. 2233. Jedná se o 21 km dlouhý úsek Klášter Teplá - Dobrá Voda - Nežichov rozc.s CT 2232 u obce Buč.


Bochovsko letáčekBochovsko na kole
Je nový stručný průvodce cestováním na kole v okolí Bochova. Město Bochov vydalo za finanční podpory Karlovarského kraje letáček, kterým zve všechny zájemce o cykloturistiku na 5 krátkých okružních tras. Trasy nejsou v terénu vyznačeny, ale na letáčku najdeme přehlednou mapku s trasami. Letáček si můžeme vyzvednout v infocentrech.


Leták toužimských cyklotrasCesta z města
Občanské sdružení Cesta z města vydává každoročně aktualizovanou informační mapku s okružními cyklotrasami v regionu. Cyklotrasy jsou vyznačeny v terénu sice nestandardním, ale přehledným místním značením. Na Toužimsku je v současné době vyznačeno 8 tras v celkové délce 450 km. Stejně jako film, Cesta z města, který se zde natáčel, nesou i cyklotrasy stejný název.

 

 

© Karlovarský kraj

nahled