logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (27.10.2020)
SVÁTEK: Šarlota a Zoe
ZÍTRA:

*** Cyklotrasy v okolí O S T R O V S K A

Typ: CYKLOTRASY
Oblast: Západní čechy

Značené cyklotrasy:

 Cyklotrasy v okolí  O S T R O V S K A

KČT

Trasa

Km

6

Cyklostezka Ohře (113 km) - úsek Radošov - Lužný

19

36

Magistrála (Všeruby - Měděnec 275 km), část Rolava - Boží DarKlínovec

30

2002 Potůčky - Podlesí - Plešivec - Abertamy - Pernink

25

2005 Boží Dar - Neklid - Suchá - Klínovecké rozcestí

15

2008 Rýžovna - Český mlýn - Zlatý Kopec - Boží Dar

23

2198

Velichov - Ostrov - MariánskáJáchymov(N.Město) - Pernink - H.Blatná - Rýžovna - Potůčky

52

3001

Okounov UK - Stráž - Horní Hrad - Krásný Les - Velichov

23

3002

Krásný les - Pod Meluzínou UK - Vejprty

27

3005 Lužný UK - Kupa rozc.

11

Video ČT - Sudety - zaniklá krajina

Místní cyklotrasy:

Cyklistika bez námahy
Kromě sítě značených cyklotras KČT vznikly v okolí Klínovce ještě další cykloturistické okruhy. Na pomoc cyklistům v tomto náročném, ale krásném regionu přišli provozovatelé lanovek a vznikl tak cyklistický areál Bikepark Klínovec. Jeho smyslem je překonat nejtěžší stoupání na vrchol Klínovce lanovkou a posléze si vychutnávat krásy hor při jejich sjíždění.

Jedná se o pět okruhů, které začínají na vrcholu Klínovce a jsou barevně rozlišené. Každý okruh je značen barevnými terči se směrem pohybu a pořadovým číslem. Cyklista, který přijede k příslušnému terči s číslem, pozná podle čísla na mapě, kde se právě nachází. Mapy jsou k dispozici zdarma ve stanicích lanovek.

Plánované cyklotrasy:

Stříbrná stezka - Silberstrasse
Ostrovská radnice ve spolupráci se Saskem připravuje na rok 2011 novu cyklostezku po bývalé vlečce do Jáchymova, která by se měla stát součástí saské Silberstrasse.

Plánované cyklotrasy na Ostrovsku
Cyklotrasa 2011  Vojkovice (rozc.s 3001) - Květnová - Vykmanov - Suchá (rozc. s 2005). Bude to cyklotrasa s největším převýšení v Karlovarském kraji.
Cyklotrasa 2249  Dubina - Pulovice - Hájek,žst. - Ostrov, poliklinika (rozc.s 2198). Je to vlastně prodloužení stávající trasy 2249 z Doupova.
Cyklotrasa 2276  Radošov (rozc.s 204) - Velká Nejda - Ostrov, staré nám. - Květnová - Krásný Les (rozc.s 3001 a 3002). Trasa bude procházet po nové cyklostezce do Květnové a později pak po CS z bývalé vlečky do Vykmanova.
Cyklotrasa 2013  Moříčov (rozc. s 2198) - Nejda - Hájek,žst. (rozc. s 2249).

Nová cesta pro cyklisty i pěší v Bystřici u Hroznětína - 4.června 2009
To co pan místostarosta Hroznětína slíbil, tak také splnil. Počátkem června 2009 byla postavena prozatímní cesta kolem soukromého pozemku v Bystřici a nyní již mohou cyklisté bez problémů projíždět. Děkujeme za všechny cyklisty.

Stav úseku k 4.6.2009

      

Změny na cyklotrase 2198 v Bystřici u Hroznětína - 14.května 2009
Vy co jste trasou již projížděli, určitě jste si všimli, že mezi obcí Kfely a Bystřice cyklotrasa prochází po soukromém pozemku. Majitel pozemku však nedávno tudy omezil cyklistům průjezd. Problém zde vznikl v okamžiku, když mu Pozemkový fond prodal tento pozemek bez toho, aby to projednal s městem Hroznětín a Ostrov. Tím ale městům pěkně zkomplikoval život, protože ty měli v záměru zde postavit cyklostezku. Od té doby se vedou spory kudy stezku vést, města s majitelem řeší výměnu pozemku, ale ani po několikaletém dohadování se nic nevyřešilo. 
Dosud se dalo projet přes dvůr soukromého domu a majitel cyklisty nijak neomezoval. Až po několikaleté neřešené situaci se rozhodl svůj pozemek oplotit a tím znemožnil cyklistům průjezd po značené cyklotrase. 
Nyní se musí pozemek projíždět kolem oplocení po nově vyšlapávané pěšině.
Podle informace místostarosty Hroznětína by se měla nová cyklostezka během měsíce června začít stavět kolem plotu majitele. Takže se zde snad brzy dočkáme nové cyklostezky.
V současnosti ale není cesta kolem plotu pro cyklisty moc vhodná, proto prosím projíždějte tudy opatrně.

Stav úseku k 14.5.2009

CT 2198 příjezd od Hroznětína  CT 2198 přejezd na pěšinu  CT 2198 pěšina kolem plotu  CT 2198 příjezd od Ostrova

© Karlovarský kraj

nahled nahled